חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

זעפרן לחיזוק כוח הגברא ?

נכתב על ידי

זעפרן לשיפור התפקוד המיני - האם מדובר באגדה אורבנית ?

הזעפרן (CROCUS SATIVUS) או בשמו המלא כרכום-זעפרן, הוא צמח יקר במיוחד, מוצאו באזור הודו וקשמיר.

מחירו היקר הוא פרי הקשיים במקום גדילתו, זמן תפרחתו אספקתו והפקתו. הזעפרן פורח פעם בשנה ובכל פרח יש רק 3 "צלקות" – מבנים דמוי חוט הנקטפות ידנית. נוסף על כך, טעמו הייחודי ואיכויותיו הרפואיות.

ברפואה העתיקה של מדינות כמו איראן, ספרד, הודו וסין, נעשה שימוש בזעפרן לטיפול בבעיות פוריות ואימפוטנציה.

זעפרן לחיזוק כוח הגברא - במקורות

בגמרא מופיע שכתישת זעפרן ובישולו ביין מחזק כוח הגברא, כמו בימי הנעורים.

לדעת הרמב"ם לזעפרן סגולה לעורר תאוות המשגל. בספר מרפא הבושם ובספר צמחי המרפא של הרמב"ם,  מוזכרת סגולתו של הזעפרן לחזק כוח הגברא.

זעפרן לחיזוק כוח הגברא - במחקרים המדעיים

במחקרים המדעיים מייחסים לזעפרן סגולה של חומר אפרודיזיאקי, שהוא חומר המגביר ומעורר החשק המיני (מקור השם- אפרודיטה), בעיקר משפר הזקפה.

בקרב גברים הנוטלים טיפול נגד דיכאון נמצא שצריכה של 30 מ"ג זעפרן ביום (שתי מנות של 15 מ"ג) במשך 4 שבועות, שיפרה משמעותית תפקוד הזקפה. מסקנת המחקר היתה שזעפרן הוא טיפול יעיל לבעיות זקפה על רקע שימוש בתרופות נוגדות דיכאון. אבל לא רק גברים יכולים להנות מסגולותיו האפרודיזיאקיות של הזעפרן – במחקר נוסף, בקרב נשים שקיבלו טיפול זהה, נמצא שהזעפרן גרם לעוררות מינית ומנע מצבי יובש בנרתיק וכאבים בזמן קיום יחסים.

מטא-אנליזה שניתחה תוצאות של 6 מחקרים בנושא, מצאה שלזעפרן השפעה חיובית מובהקת מבחינה סטטיסטית על תפקוד הזקפה, התפקוד האורגזמי, חשק מיני ושביעות הרצון הכללית מיחסי מין.

כוחו של הזעפרן בחיזוק הכוח המיני, מיוחס בעיקר לנוגדי החמצון שבזעפרן, והשפעתם על הליבידו.

כמה זעפרן צריך כדי להנות מסגולתו לשיפור התפקוד המיני ?

זעפרן הוא צמח בטוח לשימוש עם מעט מאוד תופעות לוואי. ניתן לצרוך כתוסף עד 1.5 גרם ליום, אולם די ב-30 מ"ג ליום כדי לקצור היתרונות הבריאותיים שלו. לעומת זאת, מינונים גבוהים של זעפרן, 5 גרם ומעלה, עלולים להיות רעילים ומסוכנים.

קיים בסיס מידע נרחב לכך שהזעפרן יעיל לשימוש כחומר המגביר התשוקה וכוח הגברא, בפרט מסייע בבעיות זקפה אצל אנשים הנוטלים תרופות נוגדות דיכאון, ואצל נשים הסובלות מירידה בעוררות המינית, יובש נרתיקי וכאבים בעת יחסי מין.

מינון של 30 מ"ג ליום נמצא יעיל כדי להנות מיכולותיו של הזעפרן. מינון גבוה מדי עלול להיות רעיל.

יש לשים לב לכך שבגלל מחירו הגבוה של הזעפרן, קיימת נטייה לזייף אותו, למהול הזעפרן עם תבלינים אחרים וכדומה. לכן, לא מומלץ להתפתות ולרכוש זעפרן במחיר נמוך וחשוד.

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן