חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ניקוי הגוף מרעלים שנושמים

נכתב על ידי

מדריך לניקוי הגוף מרעלים שאנו נושמים

הרבה מדברים על דיאטות לניקוי רעלים על ידי תזונה, אבל על ניקוי רעלים שנכנסים לגוף דרך האוויר שאנחנו נושמים פחות מדברים – לפי ארגון הבריאות העולמי, בכל רגע נתון, 9 מתוך 10 בני אדם בעולם, נושמים אוויר מזוהם הנכנס אל הגוף ממקורות שונים (חלקיקים הנישאים באוויר תוצר שריפה של דלקים, גזים רעילים הנפלטים ממפעלי תעשייה, מוצרי חשמל, חומרי הדברה וניקיון, כמו גם פטריות, עובש וטחב הנמצאים בבית במקומות שונים). 

אוויר מזוהם, על פי הרמב"ם, הוא הסיבה להתחלה של כל מחלה. מחקרים מצאו שבאזורים בהם האוויר היה מזוהם יותר, שיעור התמותה בשל מחלות לב וכלי דם ומחלות של הריאות ודרכי הנשימה היה גבוה בעשרות אחוזים. הצד השני של המטבע הוא שלפי הרמב"ם ניתן "ליישר האוויר" ולתקנו, ועל ידי הפחתת החשיפה לאוויר מזוהם למנוע תחלואה.

איך זה עובד – איך הרעלים נכנסים לגוף בנשימה ?

האוויר נכנס לגוף דרך קנה הנשימה, אל הריאות המסננות אותו ככל יכולתן. מהריאות עובר האוויר ללב שמזרים החמצן, הנישא בדם, אל כל חלקי הגוף. האוויר המזוהם מזהם בראש ובראשונה את הריאות ומשם את כל חלקי הגוף, באמצעות הדם.

למה צריך לנקות הגוף מרעלים ?

לגוף מערכות נפלאות לנקות עצמו מרעלים, בין אם על ידי הכבד המסנן הדם מרעלים, מערכת בלוטות לימפה הפזורות בכל הגוף ומסייעות לגוף להתגונן מפני חיידקים ורעלים, כדוריות הדם הלבנות הנלחמות בחיידקים ומזהמים ועוד. אבל בעידן של מזון תעשייתי ואוויר מזוהם, צריך לעזור לגוף  לנקות עצמו, הן על ידי תזונה נכונה והן על ידי הקטנת החשיפה לאוויר מזוהם.

איך להפחית החשיפה לאוויר מזוהם - מדריך ניקוי רעלים שמגיעים לגוף בנשימה של אוויר מזוהם

  • מגורים במקום עם אוויר טוב. לפי הרמב"ם מגורים באזורים לא מתועשים, עדיף כפריים, תספק האוויר האופטימאלי. אם בחרתם לגור בעיר, אז עדיף שזה יהיה באזור לא מרכזי, עדיף במקום גבוה. כיוון אוויר צפון-מזרח יעניק אוויר בריא במיוחד, שעבר חיטוי על ידי קרני השמש מהמזרח ואוורור על ידי רוחות המגיעות מהצפון. [לחצ/י למידע נוסף על איך לבחור בכיווני אוויר הכי טובים].
  • אוורור הבית. במידה שלא מאווררים המקום בו שוהים, גם נושמים אוויר "משומש" שלכוד בו, וגם מונעים כניסה של אוויר טרי. בנוסף, הלחות עולה ואיתה שגשוג של חיידקים מזהמים. מומלץ לאוורר המבנה על ידי פתיחת חלונות. להשאיר פתח קטן לאוויר טרי שייכנס כל הזמן, גם אם המזגן עובד או קר בחוץ. חשוב במיוחד לאוורר המבנה לאחר שימוש במוצרי קוסמטיקה, חומרי ניקוין והדברה, הפולטים גזים רעילים. אם גרים מעל כביש או סמוך לאזור מזוהם, ניתן לאוורר הבית בצורה מלאכותית, למשל על ידי מאוורר חשמלי [להרחבה לחצ/י כאן].
  • צמחים לפילטר טבעי לאוויר. צמחים פולטים חמצן לאוויר בתהליך  הפוטוסינתזה. אפשר להשתמש בהם על תקן של פילטרים טבעיים שגם יטהרו האוויר וגם יפרישו ריח נעים (לריח השפעות פיזיולוגיות שונות). ישנם צמחים בעלי יכולת קירור, המורידים הלחות והחום, ומנטרלים שגשוג של חיידקים. ישנם צמחי מרפא שטובים לטיהור דרכי הנשימה כמו אקליפטוס, אורן, אזוב, יסמין, בבונג (קמומיל) ומנטה.
  • ניקוי הפילטר של המזגן. אנו צורכים מזגנים על בסיס קבוע. חשוב לזכור שבפילטרים של המזגן מצטברים מזהמים כמו עובש ופטריות. מומלץ לנקות הפילטרים של המזגן בתדירות קבועה, כדי לשפר איכות האוויר שהוא פולט.
  • אוורור חדר השינה וכלי המיטה. בממוצע אדם מבלה שליש מחייו במיטה. איכות האוויר שנושמים בחדר השינה תלויה בכמה גורמים שניתן לטפל בהם בדרכים פשוטות כמו אוורור השמיכה והמצעים, שאיבת המזרן, החלפת מצעים בתדירות של פעם בשבוע. בנוסף, מומלץ לא להיכנס למיטה עם שיער רטוב (המייצר לחות המעודדת פטריות), מזון או חיות מחמד, וכן לא לשכוח להחליף את הכרית כל שנה-שנתיים, כדי למנוע הצטברות של קרדית האבק.

בראש ובראשונה כדי לנקות הגוף מרעלים יש להימנע מזיהומו על יד עישון (אקטיבי ופאסיבי). בסיגריות ומוצרי טבק, מאות רעלים המסוכנים לבריאות.

טיפ חשוב לעוסקים בספורט להשתדל לעשות זאת באזורים ירוקים כמו פארקים, שם האוויר איכותי ובריא.

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן