חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שמן קוקוס להלבנת שיניים

נכתב על ידי מערכת אתר לבריאות

האם שמן קוקוס יכול לשמש חומר טבעי להלבנת שיניים ?

סקר שבדק מצא ש-80% מהאמריקאים רוצים שיניים לבנות יותר וגם מוכנים לשלם עבור כך לא מעט – בשנת 2016 הוציאו האמריקאים 1.4 מיליארד דולר עבור מוצרים להלבנת שיניים.

מי שלא מעוניין לחשוף שיניו לכימיקלים תעשייתיים המצווים במוצרי מדף להלבנת שיניים, יכול לעשות זאת בדרך טבעית – אחת מהן היא על ידי מריחת שמן קוקוס

מה גורם לשיניים לאבד מהלובן הטבעי שלהן ?

מה שגורם לשיניים לאבד מהלובן הטבעי שלהן זה בעצם אנחנו. 

חשיפת השיניים לחומציות גבוהה כתוצאה מצריכה של מזונות חומציים כמו משקאות קלים ומיצים שונים, ושתיית משקאות כמו קפה ועישון סיגריות עלולים לגרום לכתמים ולאובדן המראה של שיניים לבנות.

גם היגיינת פה ירודה עלולה לגרום לשיניים לאבד מצבען הלבן. היגיינה ירודה גורמת לחיידקים לשגשג בפה ולהופעת שיניים צהובות כתוצאה מפלאק – שכבה דביקה המתפתחת על השיניים מהחיידקים.

למה דווקא שמן קוקוס להלבנת שיניים ?

שמן קוקוס הוא בעל תכונות אנטי-בקטריאליות, עשיר בחומצה לאורית הידועה ביכולותיה להרוג החיידקים, כך ששמן הקוקוס מפחית הצטברות והידבקות פלאק ובעל אפקט מנקה ומחטא. בנוסף, הוא טעים ונעים לשימוש בפה, מפחית פצעים בפה ורגישות בחניכיים, מפחית ריח רע מהפה, מעניק לחות לשפתיים וחשוב לא פחות – שמן הקוקוס הוא חומר טבעי ובטוח לחלוטין.

שמן קוקוס מלבין שיניים צהובות

מחקר שבדק השפעת שטיפת הפה בבוקר עם שמן קוקוס על ריכוז חיידק הפה העיקרי Streptococcus mutans, מצא הפחתה ניכרת ומובהקת בריכוז החיידק בפה, בדומה לתגובה שהתקבלה לאחר שימוש בכלורהקסידין (חומר נפוץ בשימוש במי פה, בעל אפקט מחטא ונוגד דלקת). נמצא גם ששימוש בשמן הקוקוס הפחית מראה שיניים צהובות כבר מהיום השביעי לשימוש.

איך להשתמש בשמן קוקוס להלבנת שיניים טבעית ?

  • להכין כף שמן קוקוס (10-15 מ"ל). אם השמן מוצק יש להמתין לריכוכו בטמפרטורת החדר.
  • להכניס שמן הקוקוס לפה ולפזרו באמצעות הלשון בחניכיים, בשיניים ובכל חלל הפה (לא לגרגר).
  • לירוק אחרי 10-20 דקות. ניתן לאחר מכן לצחצח השיניים. מומלץ להקפיד לירוק את שמן הקוקוס לפח או שקית ולא לביוב כי השמן עלול להתקשות ולגרום לסתימה בצנרת.
  • מאחר ששמן הקוקוס הינו טבעי ולא חושף את השיניים לכימיקלים, חומצות או רכיבים אחרים העלולים לשחוק האמייל של השן (השכבה החיצונית של השן המגנה על פנים השן), אין מניעה להשתמש בשמן קוקוס לצורך הלבנת השיניים על בסיס יומיומי.

 

חזרה על הפעולה במשך 7-14 ימים הראתה במחקרים ירידה משמעותית של הפלאק ובמראה שיניים צהובות.

חשוב לשים לב שמדובר בשמן קוקוס אורגני מכבישה קרה. ניתן להקשות את השמן על ידי הוספת שומן טראנס שהופך השמן ללא בריא ! שמן קוקוס מכבישה קרה אמור להפוך בטמפרטורת חדר של 24 מעלות לנוזל, אחרת יכול שמדובר בשמן קוקוס מעובד. 

שמן קוקוס נגד דלקות חניכיים

במחקר שכלל מתבגרים בני 16- 18 הסובלים מדלקות חניכיים, נמצאה לאחר 7 ימים של שטיפת הפה עם שמן קוקוס, ירידה מובהקת במדדי הדלקת הנגרמת מרובד חיידקי.

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן