חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איזה ביצים הכי בריאות ?

נכתב על ידי

איזה ביצים הכי בריאות ?

אין ספק ביצים בריאות, הן נחשבות ל"מזון שלם" – מזון טבעי המכיל כמעט כל מה שהגוף צריך כדי להתקיים. עם זאת, יש ביצים ויש ביצים – יצאנו לבדוק מהן הביצים הכי בריאות וחזרנו עם ממצאים חשובים

נתחיל מהסוף - במקום האחרון - הביצים הרגילות (ביצים מ"לולי סוללה")

הביצים הרגילות שנמצאות על המדפים בסופר, הן ביצים מ"לולי סוללה" – כלובי מתכת צפופים שורות על גבי שורות, בהם דחוסות תרנגולות. התרנגולות בלולי הסוללה מוזנות במזון מעובד ומקבלות תוספות של הורמונים ואנטיביוטיקה להאצת גדילה וכדי לשרוד מחלות בתנאי מחייה קשים במיוחד.

מקום טוב באמצע - ביצי חופש

ביצי חופש הן ביצים שהטילו תרנגולות החיות בלולי מעוף – לולים בהם התרנגולות מתנועעות על הקרקע ולא דחוסות בכלובי סוללה (כלוב על גבי כלוב). 

ביצי חופש עדיפות על ביצים של תרנגולות לולי סוללה.

כמעט טוב מאוד - ביצי חופש מעושרות

ביצים מעושרות הן ביצים שהתרנגולות שהטילו אותן קיבלו תוספי תזונה של אומגה 3. ביצים מעושרות עדיפות על הביצים הרגילות (לולי סוללה), והן מכילות יותר אומגה 3 מהביצים האחרות.

ביצים מעושרות הן דרך טובה לספק לגוף אומגה 3 (בדומה לדגים).

במקום הראשון - ביצים אורגניות - הביצים הכי טובות (וגם הכי יקרות)

הכוונה לביצי תרנגולות הגדלות בחופשיות, בתנאי טבע וניזונות ממזון טבעי לא מעובד, ללא חומרי הדברה וללא תוספות של הורמונים ואנטיביוטיקה.

הרמב"ם רואה בביצים אורגניות – לפי הגדרתו ביצי תרנגולות ש"רעו באחו" – הביצים המובחרות.

במחקר שפורסם ב-Cambridge University Press, נמצא שביצי תרנגולות אורגניים, תרנגולות שגודלו בתנאי מרעה (Pastured) והורשו להסתובב בחופשיות בטבע ולאכול מזון טבעי בלבד, היו עשירות יותר באומגה 3 ובוויטמינים ועם פחות כולסטרול ושומן רווי, מאשר ביצי תרנגולות כלוב. 

מחקר אחר מצא שביצי תרנגולים שגודלו בתנאי חופש תחת השמש היו עם פי שלוש יותר ויטמין D, מביצי תרנגולות כלובי סוללה.

ביצים של תרנגולות שגודלו בתנאים אורגניים הן לא עוד גימיק שיווקי. גידול התרנגולות בתנאי טבע חופשיים, והזנתם במזון טבעי ללא תוספות של הורמונים ואנטיביוטיקה, משפר גם את חיי התרנגולות וגם את איכות הביצים שהן מטילות.

*ביצים אורגניות זולות יותר בחנויות טבע, מאשר בסופר.

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן