חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לישון עם כרית ?

נכתב על ידי

האם לישון עם כרית או בלי כרית ואיך לישון נכון עם כרית ?

שינה גוזלת שליש מחיינו. היא הכרחית לבריאות הגוף והנפש. למעשה בני האדם אינם מסוגלים לשרוד ללא שינה. אבל מה עדיף לישון בלי כרית או לישון עם כרית ?  מתי מומלץ לישון עם כרית בין הרגליים ומתי עדיף לשים הכרית מתחת לאגן ? על כך בשורות הבאות

שינה נכונה לצוואר עם כרית

שינה עם כרית יכולה לתרום לבריאות עמוד השדרה. יחד עם זאת, באוניברסיטה רוצ'סטר בארה"ב מסבירים כי השאלה האם לישון בלי כרית או עם כרית, תלויה בתנוחת השינה שבוחרים – בעוד שבשינה על הגב או הצד מומלץ להשתמש בכרית כדי לשמור על העקומה הטבעית של הצוואר ועמוד השדרה, על הבטן עדיף לישון בלי כרית לצוואר. 

שינה על הצד עם כרית

אם ישנים על הצד מומלץ להשתמש בכרית. הכרית תשמור על התנוחה הטבעית של עמוד השדרה, ותמנע לרוב כאבי גב. 

שינה עם כרית בין הרגליים

כפי שמסבירים המומחים של "מאיו-קליניק" בשינה על הצד מומלץ לשים כרית בין הרגליים ולמשוך הרגליים מעט מעלה כלפי החזה. מומלץ לתמוך הצוואר בכרית. 

שינה על הגב עם כרית 

שינה על הגב פחות מומלצת מאשר שינה על הצד. אם בכל זאת ישנים על הגב, ההמלצה היא להשתמש בכרית כדי לשמור על העקומה הטבעית של עמוד השדרה. חשוב לשים לב שהכרית לא גבוהה מדי, שאז הצוואר עלול להימתח יתר על המידה.

בשינה על הגב, מסבירים במאיו-קליניק, כדאי להניח כרית מתחת לברכיים, כדי לשמור על העקומה הטבעית של עמוד השדרה. ניתן להניח גם מגבת מגולגלת תחת הגב התחתון. מומלץ לתמוך הצוואר עם כרית.

שינה על הבטן

בעוד שבשינה על הגב כרית מומלצת, אם אתם רגילים לישון על הבטן, אז עדיף שתעשו זאת ללא כרית או לכל היותר עם כרית שטוחה במיוחד. שינה על הבטן עם כרית – תנוחה בה מרכז הגוף שקוע – עלולה לגרום למתיחה של שרירי הצוואר בטח ובטח אם נוסיף גם כרית גבוהה.

בשינה על הבטן מומלץ לשים כרית מתחת לאגן והבטן התחתונה

מחקרים מצאו שקרדית האבק עלולה להגיע למשקל של 10% ממשקלה של כרית "ותיקה" מדי. אם רוצים לנשום אויר טוב כשישנים – מומלץ לא לשכוח להחליף כרית מדי פעם

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן