חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך להכין בשר בריא

נכתב על ידי

בשר יכול להיות מזון מזין ובריא אבל זה בתנאי שבוחרים בבשר הנכון ולא פחות חשוב- שמכינים הבשר בצורה נכונה- יצאנו לבדוק איך להכין בשר בריא וחזרנו עם מדריך "עשה ואל תעשה" להכנת בשר בריא

בשר יכול להיות מזון בריא. הבשר עשיר בחלבון התורם לחיזוק השרירים והעצם. הבשר גם מספק לגוף ברזל יעיל וטוב, מחזק כוח הגברא ואפילו תורם לשמירה על משקל גוף תקין.

כל זה נכון רק אם יודעים איך לבחור את הבשר הנכון.

אבל גם אחרי שבוחרים הנתח הכי בריא, אם לא מכינים נכון את הבשר עלולים לאבד כל ערכיו הבריאותיים הטובים ואפילו להפוך מנת הבשר למזון לא בריא בעליל.

מדריך מאיו-קליניק להכנת בשר בריא

במאיו-קליניק ערכו מדריך להכנה נכונה של הבשר שגם תשמור על הטעם של הבשר וגם על ערכיו הבריאותיים:

  • הימנעו מבשר מעובד. בדקו שמדובר בבשר טרי. בשר מעובד מזיק לגוף.
  • חפשו נתחים רזים. נתחי בקר רזים כוללים צ'אך (החלק האחורי של הבקר), בשר עגול (נתח מהרגל האחורית של הפרה), סינטה (sirloin) ופילה.
  • בדקו את האחוזים. כשקונים בשר אדום טחון, בחרו בבשר עם אחוז הבשר הרזה הגבוה ביותר – לפחות 90%. גם עוף טחון עלול להיות עם אחוז שומן גבוה (אם נטחן עם העור או מחלקים כהים). לבחירה הכי רזה בחרו בשר חזה טחון, או חפשו עוף או הודו טחון 90%.
  • היפטרו מהשומן. פישטו את העור. הורידו מהבשר האדום אזורי השומן לפני בישולו/צלייתו. כשצולים בשר עוף ניתן להוריד העור לאחר הצלייה. העור יסייע לצלייה טובה יותר של העוף.
  • השתמשו במרינדות. המרינדה מרככת הבשר ושומרת על לחותו בעת הבישול. המרינדה משפרת הטעם שעלול להיפגע בשל הסרת השומן והעור. קיימים מתכונים רבים של מרינדות – מומלץ לבחור במרינדה דלת שומן, כמו עשבי טיבול או תבלינים עם יין או רוטב סויה.
  • בחרו בשיטת בישול מתאימה. ישנן שיטות בישול דלות שומן כמו: צלייה, הקפצה ואפייה. אלו מאפשרות המסת השומן בתהליך הבישול. אם מבשלים הבשר בתנור, מומלץ להניחו על רשת מעל התבנית, שאז השומן יוכל לטפטף החוצה.

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן