חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מאכלים לשיפור החשק והתפקוד המיני

נכתב על ידי

מאכלים לשיפור החשק והתפקוד המיני - מה מומלץ וממה כדאי להימנע

איברי המין של האישה והגבר עשירים בכלי דם. אספקת דם טובה לאיברים אלו גורמת להרחבתם, הרפייתם ומילויים בצורה מיטבית. התוצאה היא תפקוד מיני טוב יותר והגברת ההנאה המינית.

רכיבים תזונתיים במזון כמו נוגדי חמצון, חומצות אמינו וחומצות שומן מסוימים, מסוגלים לשפר זרימת הדם לאברי המין של הגבר והאישה. רכיבים אחרים במזון קשורים עם הגברת החשק המיני (ליבידו).

תרופות רבות לשיפור התפקוד והחשק המיני מתבססות על חומרים שנמצאים באופן טבעי במזונות מסוימים, לצורך טיפול באין אונות (אימפוטנציה), ירידה בחשק המיני ובעיות שכיחות אחרות הפוגעות בהנאה המינית, כמו יובש בנרתיק. 

בשר ודגים לשיפור החשק והתפקוד המיני

בשר ודגים עשירים בחלבונים וחומצות אמינו משובחות, כמו ארגינין. הארגינין (Arginine) גורם להרפיית והרחבת כלי הדם ועל ידי כך משמש כמגביר זרימת דם טבעי. הגברת זרימת הדם באיברי המין הגבריים והנשיים תורמת לתפקוד מיני טוב ומהנה יותר.

לא מדובר בסברה בלבד. מחקרים מדעיים שבדקו תפקוד מיני של גברים הסובלים מאין אונות ברמות שונות, מצאו שיפור משמעותי בתפקוד המיני תחת טיפול בארגינין, כולל שיפור בסיפוק מיחסי המין, בתפקוד האורגזמי ובזקפה.

יין אדום לחיזוק החשק והתפקוד המיני

היין האדום עשיר בנוגדי חמצון חזקים כמו הקוורציטין והרברסטרול הגורמים להגברת זרימת הדם לאברי המין.

בגמרא מופיע שיין מגביר החשק המיני. הרמב"ם רואה ביין אמצעי יעיל לשיפור החשק והתפקוד המיני. לפי הרמב"ם היין מוליד דם חם ורטוב המרחיב כלי הדם וממלאם (תורם לזקפה) ומגביר החשק המיני.

חוקרים מאיטליה מצאו שנשים ששתו יין באופן מתון (כוס עד שתיים ליום), דיווחו על עלייה בתשוקה המינית, על סיכה טובה יותר (פחות תלונות על יובש בנרתיק) ובאופן כללי על תפקוד מיני טוב יותר.

פלפל חריף לחשק מיני ותפקוד טוב יותר

קפסאיצין (Capsaicin), הרכיב האחראי על החריפות של הפלפל, גורם לשחרור של הורמונים מסוג אנדורפינים (endorphins) המשרים תחושת רוגע ומגבירים החשק המיני (ליבידו). מחקרים מדעיים מצאו שלגברים שאוכלים מזון חריף, רמות גבוהות יותר של טסטוסטרון – הורמון המגביר המשיכה והסיפוק המיני.

גם בכתבי הרמב"ם מופיע שהפלפל מחזק כוח הגברא.

נענע, מנטה, אפונים, פולים, תמרים וענבים לשיפור הפוריות והליבידו לפי הרמב"ם

הרמב"ם מזכיר את הנענע והמנטה כבעלי סגולה לשיפור הפוריות והתפקוד המיני, כמו גם אפונים ופולים, תמרים וענבים.

באתר dimedic ממליצים להימנע ממזונות עתירים בסוכר, מלח ושומן טראנס בשל יכולתם לגרום נזקים לכלי הדם ולמערכת זרימת הדם בגוף ובשל כך לירידה בתפקוד המיני. 

הרמב"ם ממליץ להימנע ממזונות המקררים את הגוף כמו עדשים, חסה, קישוא ואבטיח, כמו גם להימנע מאכילת מזונות חמוצים ובפרט חומץ.

מומלץ לא לקיים יחסי מין כשרעבים מאוד כמו לאחר צום. מצבי רעב קיצוני, פוגעים בתפקוד המיני ואיכותו. מצד שני, קצת רעב יכול דווקא לתרום לתפקוד המיני בזכות הגרלין שזה הורמון שעולה כשרעבים (כשעתיים-שלוש לאחר הארוחה). הגרלין בעל יכולת להרחיב כלי הדם ולשפר הזרימה באברי המין (בדומה לחומרים פעילים בתרופות כמו ויאגרה וסיאליס). 

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן