חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לימון לניקוי הכליות ודרכי השתן

נכתב על ידי

האם אפשר להשתמש בלימון לניקוי הכליות ודרכי השתן מרעלים ?

בלימון בגודל ממוצע כ-8% חומצה ציטרית (Citric acid). היא גורמת לרמת חומציות גבוהה במיוחד (וגם טעם חמוץ מאוד). לפי הגב' מרינה ליסנקו, דוקטורנטית ממכון ויצמן למדע, ככל שרמת החומציות גבוהה יותר, כך רמת ה-PH (רמת החומציות בדם) נמוכה יותר. רוב החיידקים אינם מסוגלים לשרוד ברמת PH נמוכה. זה מה שהופך הלימון לאמצעי יעיל נגד חיידקים (הוא למעשה מחסל אותם).

בהתאם מופיע בספר רפואות תימן שמיץ הלימון מנקה את הדם ומזקקו וממית חיידקים במעיים.

לימון נגד אבנים בכליות

מחקרים מצאו שהחומצה הציטרית שבלימון יכולה לפרק אבנים קטנות בכליות.

בפרסום של חוקרים מהמחלקה לאורולוגיה באוניברסיטת קליפורניה בארה"ב דווח כי דיאטה שכללה מיץ לימון, העלתה בתוך 6 ימים את ריכוז הציטרין בשתן פי שתיים. מסקנת החוקרים הייתה שחצי כוס מיץ לימון (כ-125 מ"ל) מהול במים, עשוי להיות טיפול יעיל לחולים הסובלים מאבנים בכליות.

לימון לניקוי הכליות ודרכי השתן

  • בספר "רפואת תימן" ממליצים לסובלים מאבנים בכליות או דלקות בדרכי השתן, לערבב ביצה עם מיץ לימון טרי בכוס למשך לילה ולשתות בבוקר.
  • אפשרות אחרת היא לשתות כוס מים עם לימון סחוט וכפית שמן זית ("התזונה הטבעית" יעקב ברמן).

החומצה הציטרית שבמיץ הלימון עלולה לפגוע בשכבת האמייל המכסה את השיניים. על מנת להימנע מנזק לשיניים, ממליץ ד"ר גיל שחר מהמרכז לרפואת הרמב"ם, לשטוף השיניים אחרי ששותים לימון או לשתות מיץ לימון עם קש. בכל מקרה, מומלץ להימנע מלצחצח שיניים אחרי ששותים לימון, בשל חשש להחמיר הנזק הפוטנציאלי של חומצת הלימון לשכבת האמייל של השן.

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן