חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כולסטרול בביצים ?

נכתב על ידי

מפעם לפעם נשמעת דעה שבביצים כולסטרול מזיק. יצאנו לבדוק האם הכולסטרול בביצים מזיק לבריאות וחזרנו עם מסקנה מפתיעה

כל שהוא כביצה ביצה טובה ממנו, נאמר בתלמוד. אכן, ביצים הן מזון עשיר בחלבון בריא ומשביע מצד אחד ומעט קלוריות, מצד שני. 

אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שבביצה בגודל בינוני כמחצית מכמות הכולסטרול המומלצת ליום (כ-300 מ"ג) ועודף כולסטרול נחשב גורם מרכזי להופעת טרשת עורקים ומחלות וכלי דם.

עולה השאלה האם הכולסטרול שבביצים מזיק ? האם הוא הופך הביצה ממזון בריא למזון שכדאי להימנע ממנו ?  

ביצים לא מעלות הכולסטרול הרע (LDL)

מחקר מאוניברסיטת קונטיקט בארה"ב מצא שאצל 70% מהמשתתפים במחקר הביצה לא העלתה כלל את רמות הכולסטרול הרע  ואצל היתר המשתתפים, שהוגדרו כרגישים לכולסטרול, העלייה הייתה מינימלית. 

הסבר אפשרי אחד לתוצאה המפתיעה הוא הכבד. הכבד מייצר כולסטרול הנחוץ לתפקוד הגוף. מחקרים מצאו שאם צורכים כולסטרול ממזון בצורה מתונה, הכבד ידאג פשוט לייצר פחות כולסטרול וכך ערכי הכולסטרול בגוף יישארו מאוזנים. 

הסבר נוסף, לפי פרסום של האיגוד הישראלי לקרדיולוגיה, הוא שהשומן הטוב שבביצה (שומן חד בלתי רווי) ממתן את עליית ערכיי הכולסטרול "הרע" בדם. האפקט המנטרל שבערכים התזונתיים האחרים של הביצה, הופכים אותה למזון מומלץ לאנשים בריאים.

ביצים מעלות הכולסטרול הטוב (HDL)

אכילת ביצים היא דרך מצוינת להגדיל את רמות הכולסטרול הטוב (HDL). הכולסטרול הטוב אחראי על הובלת הכולסטרול אל הכבד לצורך פירוקו והפרשתו מהגוף. 

מחקרים מראים שאנשים שיש להם רמות גבוהות של HDL סובלים פחות ממחלות לב, שבץ מוחי ובעיות בריאותיות אחרות.

במחקר בו השתתפו גברים ונשים בגילאים 23-52 נמצא שמי שאכל שתי ביצים ביום במשך 6 שבועות העלה את רמות ה-HDL ב-10%.

ביצים בריאות ללב ?

בהמשך ישיר לתוצאות המפתיעות של מחקרים על השפעתן הטובה של הביצים על הכולסטרול בגוף, מחקר שכלל כחצי מיליון סינים מצא ירידה של 18% בסיכון למוות ממחלות לב וכלי דם אצל קבוצת המשתתפים שאכלה ביצה ביום. 

ניתן לסכם ולומר שקיימת דעה מבוססת מדעית שלא רק שביצים אינן גורמות לעודף כולסטרול מזיק, אלא מעלות רמות הכולסטרול הטוב ומגינות על בריאות הלב. 

יחד עם זאת, כמו כל דבר בחיים צריך לשמור על מינון סביר – אכילה מוגזמת של ביצים עלולה לגרום לאפקט הפוך, לעלייה לא בריאה בערכי הכולסטרול והשומנים והופעת תחלואה. לכן, ההמלצה של איגודים רפואיים מקצועיים היא לצרוך עד 6 ביצים בשבוע. לחולי סכרת (סוג 2), חולי לב, ואנשים עם עודף כולסטרול שאינו מאוזן תרופתית, קיימות המלצות שונות.

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן