חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דבש לעור הפנים

נכתב על ידי

דבש לעור הפנים

דבש הוא חומר טבעי, תוצר של אנזימים, פרחי בר וחיידקים חיים. מחקרים הוכיחו שהדבש יעיל במיוחד בריפוי פצעי עור. תכונותיו של הדבש אשר הופכות אותו לחומר טבעי לריפוי פצעי עור, הן אלו שגם מקנות לו סגולות לשיפור מראה עור הפנים.

בדבש נוגדי חמצון המונעים נזקים לעור ובולמים תהליכי הזדקנות. הדבש סופח ואוגר לחות, משפר את זרימת הדם ואספקת החמצן לתאי העור וגורם להסרה טבעית של עור פגום. בנוסף, הדבש מעורר תגובה חיסונית מקומית המאיצה ריפוי פגמי עור וצמיחת רקמות חדשות.

דבש מרפא פצעונים

רכיביו של הדבש הופכים אותו לאמצעי טבעי לריפוי פצעונים. זאת בין היתר בשל אנזימים ייחודיים כמו גלוקוז אוקסידאז, ההופך במגע עם העור למי חמצן טבעיים המחסלים הפצעונים. 

הדבש מפחית צלקות

הדבש ידוע כחומר המרפא פצעים עם מינימום צלקות. הדבש אוגר קולגן – חלבון מרכזי לריפוי העור. מי החמצן המיוחדים שבדבש ורכיבים בפרחים ובאנזימים של הדבורים, תורמים לחידוש תאי העור, והאפקט האנטי-דלקתי של הדבש מונע התפשטות הדלקת והופעת נמק והצטלקות רחבה.

קיים מחקר מבטיח המציע אפשרות להשתמש בעתיד בדבש לריפוי צלקות ישנות.

הדבש כפילינג טבעי

הדבש גורם לקילוף עדין של העור כדי לנקז שומן ולכלוך מהנקבוביות ולמנוע הופעת פצעונים ו"שחורים". התוצאה היא טיפול פילינג טבעי ועדין, ללא צורך בפעולה מכנית של שפשוף העור ושימוש בתכשירים.

הדבש בולם תהליכי הזדקנות ומעודד ייצור קולגן

נוגדי החמצון בדבש נלחמים ברדיקלים חופשיים המאיצים תהליכי בלייה והזדקנות העור. הדבש גם מעודד ייצור ואגירה של קולגן (Collagen) – מחסור בקולגן בעור גורם לירידת נפח וצניחת העור, ירידה בברק ובגמישות העור והופעת קמטים. במחקר בתנאי מעבדה נמצא שטיפול בפצעים בדבש, תרם להבשלת קולגן בדרמיס והעלה רמת הקולגן הכוללת בעור.

הדבש מקנה לחות וזוהר

הדבש מכיל כ-20% מים. בנוסף, כשהדבש נמרח על העור, הוא סופח לחות מהאוויר. ספיחת ואגירת הלחות של הדבש, מייצרת שכבת לחות עדינה על פני העור שהופך לח ורך. הדבש גם מסיר תאי עור מתים הגורמים לעור להיראות כבוי – הסרתם הטבעית תורמת למראה עור בהיר ונקי.

רוצה להכין מסכת דבש לעור הפנים ? היכנס/י ולמד/י איך להכין מסכת דבש לפנים: נגד צלקות וכתמים / נגד קמטים / פילינג טבעי

לחצ/י כאן

סבון דבש נוזלי לפנים

ניתן להכין בקלות בבית סבון נוזלי לניקוי וריענון עור הפנים:

  • מערבבים 1/4 כוס דבש עם 1/2 כוס גליצרין טבעי וכף סבון נוזלי לתינוקות.
  • מעבירים לבקבוק נקי לאחסון.
  • מסבנים הפנים ושוטפים עם מים, כתחליף לסבון פנים.

יש להשתמש בדבש טהור/טבעי, עדיף דבש גולמי. דבש המנוקה מניו-זילנד נחשב אופטימאלי לריפוי ושיקום העור. 

הדבש הוא חומר טבעי אך מומלץ לבצע טסט על אזור נסתר לפני שמורחים דבש על הפנים. אין להשתמש אם קיימת רגישות לדבש.

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן