חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה בריא בגבינה ?

נכתב על ידי

גבינה נחשבת למזון בריא, עשיר בסידן, חלבון וחומצות שומן ייחודיות. יצאנו לבדוק מה בריא בגבינה וחזרנו עם כמה ממצאים מעניינים

גבינה היא מזון בריא. אמנם יש גבינות בריאות יותר ובריאות פחות (הדבר תלוי ברובו בסוג החלב ממנו יוצרה הגבינה ובתהליכי העיבוד שלה), אך הדעה הרווחת היא שגבינה היא מזון בריא ומומלץ לצריכה יומיומית. מה בריא בגבינה ? על כך בשורות הבאות

בריאות העצמות והשרירים

הסידן והחלבון שבגבינה הופכים אותה לאמצעי נהדר לבניית עצמות ושרירים חזקים.

בדומה לחלב, בגבינה חלבון מלא, המכיל כל חומצות האמינו החיוניות.

מכיוון שגבינה עשויה מחלב, היא גם ארוזה בסידן וסידן יכול לעזור בפיתוח העצמות וחיזוקן.

ויטמינים A, D, K ואבץ, הקיימים בגבינה, תורמים גם הם לבריאות העצם.

גבינה מפחיתה דלקות

שומני חלב בגבינה מכילים חומצה לינולאית מצומדת (Conjugated-Linoleic-Acid), המסייעת בהפגת דלקות בגוף.

גבינה להורדת לחץ דם גבוה

הרמות הגבוהות של הסידן הקיימות בגבינה יכולות לעזור לאזן לחץ הדם, בתנאי שבוחרים בגבינה שאינה עתירה בשומן ונתרן כמו גבינת ריקוטה או פטה.

גבינה בריאה למוח

מחקרים מראים שגבינה יכולה להיות מקור טוב לגלוטתיון – נוגד חמצון המסייע בשמירה על בריאות המוח. מחקר שנערך בשנת 2016 על ידי חוקרים מאוניברסיטת פנסילבניה בארה"ב, הראה כי כלי הדם של המשתתפים במחקר שאכלו גבינת צ'דר היו בריאים יותר.

גבינה לבריאות המעיים

מזונות מותססים כמו גבינה ויוגורט מכילים חיידקים פרוביוטיים המוזכרים במספר מחקרים כיעילים בשמירה על בריאות המעיים ותפקוד מערכת העיכול.

גבינה לבריאות השיניים

מספר מחקרים דיווחו שגבינה ומוצרי חלב באופן כללי, יכולים להגן על השיניים מפני חורים. במחקר דני משנת 2015 דווח שילדים שצרכו גבינות ומוצרי חלב מעל לצריכה ממוצעת לבני גילם, היו לאחר 3 שנים עם פחות חורים בשיניים, מאשר ילדים שצרכו גבינות ומוצרי חלב מתחת לממוצע.

מי הגבינה, המים שרוב האנשים שופכים, מכילים חלבון WHEY – חלבון מסיס איכותי – זהו סוג החלבון בו משתמשים בתוספים אבקתיים שונים לבניית שרירים.

מקורות וקישורים רלבנטיים:

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן